LupineLUPINE

Zjedliśmy zęby
na kodach kreskowych

Każdy sektor biznesu ma inne potrzeby. Skontaktuj się z naszym przedstawicielem handlowym aby dowiedzieć się w jaki sposób w nowoczesne systemy informatyczne pomogą Tobie pełni wykorzystać potencjał Twojej firmy.

Kontakt

System WMS w każdym magazynie

Program Lupine WMS korzysta z najnowocześniejszych technologii informatycznych. Wykorzystuje rozwiązania internetowe do pracy OnLine, oraz radiowe terminale do pozyskiwania danych.

System zarządzający magazynem Lupine WMS wykracza daleko poza standardowe funkcje dotychczasowych systemów magazynowych. Nie tylko kontroluje stan zawartości magazynu i dystrybucję towarów, ale wykorzystuje najnowszy potencjał technologiczny w postaci przenośnych, niewielkich terminali używanych przez pracowników magazynu. Urządzenia te są połączone w systemie radiowym z centralnym programem magazynowym, skanerami kodów kreskowych i innymi urządzeniami wspomagającymi takimi jak drukarki etykiet czy oprogramowaniem peryferyjnym. Tak zaprojektowany system magazynowy, zintegrowany z urządzeniami wspomagającymi pracę przyczynia się do znacznego przyspieszenia obsługi magazynów przy oczywistym wzroście efektywności prac magazynowych.

Aplikacja Lupine WMS może być integrowana z innymi rozwiązaniami naszej firmy, z systemami klasy ERP lub MRPII. Program do zarządzania magazynem może również działać samodzielnie jako samowystarczalna jednostka. Integracja oprogramowania magazynowego z wewnętrznym systemem ERP firm może jednak poszerzyć go o dodatkową funkcjonalność oraz poprawić przepływ informacji. Oprogramowanie magazynowe Lupine funkcjonuje w czasie rzeczywistym. Jest to jego największą zaletą. Nasza aplikacja zapewnia wysoką wydajności sprzętową i systemową. Pozwala na pełną kontrolę wszystkich towarów będących w magazynie w dowolnym momencie działania systemu. Cecha ta umożliwia pracownikom magazynu oraz personelowi zarządzającemu stanem magazynowym podejmowanie szybkich decyzji i błyskawiczne reagowanie na zmiany w stanie towarów w magazynie.

W programie magazynowym zastosowano nowoczesny dostęp do bazy danych - Microsoft SQL Server. Jest to jedna z najlepszych i najnowszych technologii, w której szczególną rolę poświęcono stabilności i odporności na awarię. W połączeniu z umiejętnym wykorzystaniem atutów tego systemu, można uzyskać szybki i niezawodny dostęp do danych.

Użycie technologii Microsoft do tworzenia rozwiązań dla magazynu jest zasadne, kiedy weźmie się pod uwagę pozycję firmy Microsoft na rynku MSP. Większość użytkowników komputerów korzysta właśnie z oprogramowania systemowego tej firmy. Nasze programy i rozwiązania zostały w całości zaprojektowane, zaprogramowana i przetestowana przy użyciu oprogramowania Microsoft. Dzięki temu program ten idealnie współpracuje z większością popularnych systemów. Zapisane przez użytkownika dane mogą być bez przeszkód przetwarzane przez takie programy jak MS Excel.

Zalety rozwiązań Lupine

System Lupine WMS posiada wszystkie zalety "ciężkich systemów" innych firm.

  • Obniża koszty pracy. Niemal 100% dokładność salda towarów połączona z wydajnym systemem komplementacji realnie obniża koszty funkcjonowania magazynu.
  • Zwiększa pojemność magazynów. Dzięki rozwiązaniom optymalizacyjnym system Lupine WMS decyduje za pracowników, w jaki sposób optymalnie magazynować składowane towary wydatnie zwiększając efektywność przestrzeni użytkowej.
  • Przyspiesza obsługę klientów. Śledzenie ruchu towarów i monitorowanie aktualnych obciążeń + wykorzystanie elektronicznej identyfikacji w widoczny sposób przyspieszają tempo pracy placówki.
  • Marginalizuje ilość popełnianych błędów. Terminale radiowe nieustannie komunikują się z systemem przekazując informacje w czasie rzeczywistym. Pracownicy otrzymują żądane dane natychmiast po zeskanowaniu kodu kreskowego. System nadzoruje procesy przyjmowania i wydawania towarów.

Nie posiada ich głównych wad:

  • Cena aplikacji nie jest przeszkodą – Lupine oferuje rewolucyjne rozwiązanie. Nie pobieramy opłaty za oprogramowanie. Jedynym kosztem nabywcy jest comiesięczny koszt opieki serwisowej nieprzekraczający standardowych cen rynkowych pobieranych za tę usługę. Dzięki temu początkowy koszt wdrożenia jest niższy od rozwiązań konkurencji o 20-30 tys. PLN.
  • System został stworzony przy użyciu najnowszych rozwiązań programistycznych z uwzględnieniem aktualnych potrzeb klientów. Informatyka to dynamiczna dziedzina i chcemy by nasze rozwiązania były najnowocześniejsze. Nie oferujemy starego oprogramowania wymagającego nieustannych modyfikacji. Nabywca otrzymuje nowoczesne narzędzie, które będzie wykorzystywał bez dodatkowych inwestycji przez wiele lat.
  • Lupine WMS jest kompletnym rozwiązaniem. Nabywca otrzymuje pakiet składający się z aplikacji, urządzeń, usługi całkowitego wdrożenia i całodobową opiekę serwisową. System do działania wykorzystuje platformę MS Windows. Zintegrowanie go z innym oprogramowaniem klasy ERP nie stanowi problemu i jest dokonywane na życzenie klienta.

WMS w praktyce

Implementacja systemu zarządzającego magazynem z wbudowaną elektroniczną identyfikacją towarów znacznie zmniejsza szanse na popełnienie błędów przez pracowników. Co przekłada się na efektywność ich pracy i zmniejszenie kosztów. Automatyzacja procesów magazynowych jest kolejnym atutem. Tak jak poprzednia cecha, tak i to rozwiązanie znacznie obniża koszty i poprawia jakość obsługi, co z kolei zwiększa zyski. Rośnie poziom bezpieczeństwa Im mniej zmiennych zależnych jest od człowieka, tym mniejsza jest szansa na popełnieni pomyłki np. wydania niewłaściwego towaru.

Poza zagadnieniem efektywności pracowników, czynnikiem decydującym o wdrożeniu systemu magazynowego powinna być troska o klientów wykorzystujących magazyn. Funkcje śledzenia przesyłek, wydawanie przesyłek w myśl zasady "fist-in-first-out", zarządzanie powierzchnią magazynową i efektywne jej wykorzystywanie, wprowadzenie elektronicznej identyfikacji, optymalizacja dystrybucji, etc. z pewnością pozytywnie wpłyną na wybór Państwa magazynu.

Lupine
ul. Lebiodowa 33J
04-674 Warszawa
Telefon: (22) 213 92 91
Fax: (22) 213 92 76
NIP: 836-141-46-61
Biuro: biuro@lupine.com.pl
Zgłoszenia: tech@lupine.com.pl
Formularz kontaktowy
© Lupine | webmaster