LupineLUPINE

Baza wiedzy i
wsparcie ekspertów

Aplikacja przestała działać. Nie wiesz jak zrobić inwentaryzacje. Masz problem ze zmianą taśmy w drukarce. Skontaktuj się z nami lub znajdź opdowiedź w naszej bazie wiedzy.

Rozwiąż

Rozwiązywanie problemów z terminalami Windows CE

W razie problemów z uruchomieniem programu Lupine Inwentaryzacja na terminalu przenośnym, sprawdź następujące warunki:

  • Czy na PC jest uruchomiona Lupine Inwentaryzacja - program działa jako serwer dla aplikacji na terminalu i musi być uruchomiony aby komunikacja działała poprawnie.
  • Rozszerzenie RPC zostało poprawnie wgrane i jest uruchomione - najprościej to sprawdzić za pomocą polecenia netstat -a -n z poziomu linii poleceń. Port 9455 UDP i TCP powinien być w stanie nasłuchu.
  • Na firewallu na PC dopuszczona jest komunikacja na powyższych portach. Warto sprawdzić zarówno zaporę systemu Windows jak i program antywirusowy, o ile jest uruchomiony.
  • Komunikacja z terminalem działa poprawnie - terminal powinien być podłączony przez USB za pomocą ActiveSync lub przez sieć radiową. Najprościej to sprawdzić np. otwierając dowolną stronę w Internet Explorerze na terminalu.
  • Czy rozszerzenie RPC działa poprawnie - należy skopiować plik lupine.terminal.exe z katalogu z Inwentaryzacją na PC (uwaga: jest to inna wersja pliku, niż na terminalu) do nowego, innego katalogu (też na PC) i tam go uruchomić. Powinna się załadować aplikacja analogiczna jak na terminalu (i automatycznie połączyć się z lokalnym programem).
  • Czy komunikacja sieciowa z rozszerzeniem RPC działa poprawnie. Plik z poprzedniego kroku należy skopiować na inny komputer w tej samej sieci lokalnej i ponownie spróbować go uruchomić.

Nadal nie działa?

Jeśli mimo sprawdzenia powyższych warunków nadal występują problemy, prosimy o przesłanie dokładnej informacji oraz wyniku sprawdzenia każdego z powyższych kroków na adres tech@lupine.com.pl.

Lupine
ul. Lebiodowa 33J
04-674 Warszawa
Telefon: (22) 213 92 91
Fax: (22) 213 92 76
NIP: 836-141-46-61
Biuro: biuro@lupine.com.pl
Zgłoszenia: tech@lupine.com.pl
Formularz kontaktowy
© Lupine | webmaster